Přihlásit se Registrovat

Přihlášení

Uživa. jméno *
Heslo *

Zaregistrovat se

Pole označená * jsou povinná.
Jméno *
Uživa. jméno *
Heslo *
Ověření hesla *
Email *
Ověření emailu *
Captcha *
Doprava zdarma
doprava skleníků a pařenišť zdarma po ČR
Široký výběr
šířky,výšky a délky skleníků
Český výrobek
výroba sortimentu probíhá pouze u nás ve firmě

SKLENÍKY A PAŘENIŠTĚ SKLADEM, DOPRAVA DO 4 TÝDNŮ

Zvažujete koupi skleníku?

Jestliže uvažujete o koupi skleníku, je důležité si hned na začátku promyslet, jaké plodiny v něm bude pěstovat, kam ho umístíte a zda se pro vás vůbec hodí.

Skleník si určitě nepořizujeme jen na jednu sezonu, a tudíž je třeba věnovat čas výběru nejen správného typu, ale i materiálu.

Možná si myslíte, že je na trhu velký výběr skleníků. Pokud začnete pečlivě pátrat, zjistíte, že v současnosti existují na trhu víceméně pouze dvě varianty. První skupina skleníků má konstrukci z ohýbaných plechů, u kterých lze použít jako výplň sklo nebo polykarbonát. Druhou skupinou jsou velmi levné skleníky, které mají lehkou hliníkovou konstrukci a polykarbonátovou výplň. Zde ovšem platí, že nízká cena také odpovídá velice nízké kvalitě. Takovýto skleník absolutně nelze doporučit, hlavně proto, že vzhledem ke kombinaci povětří a jejich velmi nízké váze se z těchto skleníků stávají ve většině případů spíše skleníky "létající".

 

Konstrukce z ohýbaných plechů

SK2.jpgVýhodou tohoto typu skleníku jsou nízké výrobní náklady, což mu zajišťuje konkurenceschopnost v oblasti ceny. V tomto případě se jedná o velmi pevnou a bytelnou konstrukci, která se nedá k té hliníkové vůbec přirovnávat. Jestliže má konstrukce skleníku unést váhu skleněných výplní, musejí být plechové profily dostatečně široké. Na pevnost má i vliv množství těchto profilů obsažených v konstrukci. Platí, že tyto skleníky jsou jednoduché stavebnice a jejich montáž ve většině případů není náročná.


Sklo nebo polykarbonát?

Když už máme jasno v typu konstrukce, vyvstává nám další otázka. Sklo nebo polykarbonát? Klasika (skleník ze skla) nebo módní trend (skleník z polykarbonátu)?

Polykarbonátové skleníky jsou lehké na přepravu a nehrozí u nich rozbití jako u skla. Jako největší výhoda polykarbonátu je uváděna nerozbitnost. Toto tvrzení je ovšem velice relativní. Většina certifikátů o nerozbitnosti polykarbonátu uvádí, že se záruka vztahuje pouze na rozbití od malých krup. Ty ovšem nerozbijí ani sklo. Navíc do polykarbonátu mohou kroupy nadělat prohlubně, jako např. u automobilů, což u skla rozhodně nehrozí. Polykarbonát je také velice náchylný na poškrábání nebo proražení ostrým předmětem. Jeho největším problémem je životnost. Postupem času křehne a snižuje se u něho propustnost světla, což je zapříčiněno výskytem zelené řasy, která se objeví uvnitř komůrek a nedá se ničím vyčistit. Jediným řešením je polykarbonát vyměnit. U skla jeho životnost a propustnost světla vůbec nemusíte řešit. Sklo je prostě sklo. Pokud se přesto rozhodnete pro skleník z polykarbonátu, rozhodně vybírejte mezi těmi značkovými s dostatečnou tlouˇšťkou případně s výztuhami polykarbonátu.

 

Pevná podezdívka, nebo volně stojící skleník?

Skleník s výplněmi ze skla bude podstatně těžší než skleník s výplněmi z polykarbonátu. Proto je pro první variantu určitě vhodnější pevná podezdívka. Tu bychom vám ovšem doporučovali v každém případě, protože tato varianta zajišťuje spolehlivé ukotvení. Ideální je proto zvolit skleník, která bude připraven k okamžité instalaci do betonového základu.

 

Tvar a velikost skleníku

Zahradní skleníky lze rozdělit podle tvaru na klasické se sedlovou střechou (sem patří i modely ke zdi) a skleníky obloukové konstrukce. Zatímco první typ umožňuje lépe využít vnitřní prostor, druhá varianta zajišťuje maximální dopad slunečních paprsků v průběhu dne.

Co se týče velikosti, záleží pouze na vás, jak prostorný výrobek zvolíte. Někomu postačí menší skleník do 8 m2, jiný dá přednost většímu skleníku (nad 8 m2), jenž umožňuje pěstovat větší množství rostlin. Výška by pak měla být mezi 1,5 až 2 m, což závisí i na výšce vaší postavy, protože byste se ve skleníku měli cítit komfortně.

Co dodat na závěr? Lze Vám jen popřát šťastnou ruku při výběru toho Vašeho skleníku.