Přihlásit se Registrovat

Přihlášení

Uživa. jméno *
Heslo *

Zaregistrovat se

Pole označená * jsou povinná.
Jméno *
Uživa. jméno *
Heslo *
Ověření hesla *
Email *
Ověření emailu *
Captcha *
Doprava zdarma
doprava skleníků a pařenišť zdarma po ČR
Široký výběr
šířky,výšky a délky skleníků
Český výrobek
výroba sortimentu probíhá pouze u nás ve firmě

SKLENÍKY A PAŘENIŠTĚ SKLADEM, DOPRAVA DO 4 TÝDNŮ

Skleníky na míru levně

Kvalitně zpracované skleníky s bytelnou konstrukcí nemusí stát horentní sumy peněz. Zvláště, pokud vsadíte na český výrobek. Zaměříte-li se navíc na skleníky v akci, finanční úspora může být ještě vyšší. Pořídit si ovšem lze také příslušenství (automatický otvírač střešního okna, zadní dveře apod.) a za příplatek si lze vybrat barevný lak. To vše zajišťuje, že si aktuálně můžete pořídit skleník na míru, který splní všechny vaše požadavky, aniž byste utratili majlant a snižovali nároky na kvalitu. V naší společnosti Ekogarden má výroba skleníků na míru dlouholetou tradici.

Jak vybrat cenově dostupný, ale zároveň kvalitní výrobek?

Skleníky jsou nedílnou součástí mnoha zahrad. Jak ale vybrat takový, který bude kvalitní, zároveň přesně odpovídat vaším požadavkům, ale nezruinuje váš rodinný rozpočet. Při výběru skleníku je nutné také promyslet materiál, umístění a velikost

Skleníky a pařeniště na míru

České skleníky Ekogarden jsou skutečně výjimečné nejen pestrou nabídkou, ale také svojí konstrukcí a kvalitními komponenty. Získáte tak celoroční skleník a tím si zajistíte čerstvou vlastní zeleninu i bylinky. Můžete si vybrat skleník podle velikosti, tvaru, ale také materiálu, který vám bude nejvíce vyhovovat. Není problém si rovněž objednat skleník s montáží, ačkoliv montovaný skleník zvládnete postavit i svépomocí podle přiloženého návodu. Na prodej nabízíme kvalitní skleníky a pařeniště ze skla nebo polykarbonátu.

Veškeré skleníky vyrábíme u Litomyšle a dopravu zajistíme na místo určení zdarma. Můžete si vybrat na zahradu malý skleník o délce pouhých 2,5 metrů nebo podle vašeho volného prostoru si zvolit velký skleník až o délce 6,5 metru. Pokud byste potřebovali ještě delší, můžete se na nás kdykoliv obrátit a váš požadavek můžeme snadno pozměnit. Jsme český výrobce skleníků s dlouhou tradicí 30 let a rádi vám poradíme, případně vyrobíme moderní skleník podle vašich preferencí. 

V naší nabídce naleznete tři typy skleníků 

Všechny varianty jsou dostupné v délce od 2,5 metru do 6,5 metru

Řada Skleníků KN

  • nejlevnější skleníky v naší nabídce
  • nabízí velikostně malé skleníky, kde výška takového skleníku činí 1,84m. 
  • šířka je 2,5m a vstup do skleníku je skrze posuvné dveře
  • na výběr sklo nebo polykarbonát nebo samotná nosná konstrukce skleníku

Řada Skleníku M32

  • středně velký skleník v naší nabídce - výška 2,1m je dostatečná pro častý pohyb ve skleníku
  • šířka řady M32 činí 2,6m, je tedy o 10 cm širší jak řada KN
  • opět je na výběr sklo nebo polykarbonát nebo samotná nosná konstrukce skleníku

Řada M35

  • největší skleník v naší nabídce - výška je shodná jako u M32 - 2,1m
  • rozdíl je ale v šířce, která činí 3 m
  • i zde je na výběr sklo nebo polykarbonát nebo samotná nosná konstrukce skleníku

 

Pokud máte na pozemku málo místa, nebo je jediné možné řešení postavit skleník ke zdi domu, pak máme variantu skleníku M33 - jde o tzv. skleníkovou přístavbu 

 

 

Na co byste měli při výběru skleníku myslet

Polykarbonát vs. sklo

Při výběru skleníku se je nutné zaměřit především na výplň. Stále je možné vsadit na tradiční sklo, které vyniká tím, že lépe propouští světlo (cca z 90 %) a zároveň je velmi odolné proti chemickým vlivům. Ačkoli sice můžete sklo poměrně lehce rozbít, pokud se vám to „nepoštěstí“, disponuje velmi dlouhou životností a je to přírodní materiál.

Polykarbonát (skupina termoplastických polymerů) hůře propouští světlo (70 až 85 %) a je méně odolný proti větru. Oproti sklu ovšem disponuje lepšími tepelně-izolačními vlastnostmi (3,5 W/m2 °K), i když nutno dodat, že u skleníku se rozdíly téměř nulují. Oba materiály tedy mají své klady a zápory, takže se při jejich výběru musíte rozhodnout sami.

Materiál konstrukce

Ať už se rozhodnete pro levný skleník, anebo nějakou dražší variantu, zvolit byste měli vhodný materiál konstrukce. Doporučujeme zvolit plechovou konstrukci s dostatečnou tloušťkou a žárovým zinkování. Ostatně my jiné skleníky ani nevyrábíme. Nebo chcete hliníkovou konstrukci, která se zkroutí pod tíhou skla, nebo aby ji při špatném počasí odnesl poryv větru?

Pevná podezdívka, nebo volně stojící skleník?

Skleník s výplněmi ze skla bude podstatně těžší než skleník s výplněmi z polykarbonátu. Proto je pro první variantu určitě vhodnější pevná podezdívka. Tu bychom vám ovšem doporučovali v každém případě, protože tato varianta zajišťuje spolehlivé ukotvení. Ideální je proto zvolit skleník, který bude připraven k okamžité instalaci do betonového základu. A to ty naše samozřejmě jsou.

Tvar a velikost skleníku

Zahradní skleníky lze rozdělit podle tvaru na klasické se sedlovou střechou (sem patří i modely ke zdi) a skleníky obloukové konstrukce, ty v nabídce nemáme

Co se týče velikosti, záleží pouze na vás, jak prostorný výrobek zvolíte. Někomu postačí menší skleník do 8 m2, jiný dá přednost většímu skleníku (nad 8 m2), jenž umožňuje pěstovat větší množství rostlin. Výška by pak měla být mezi 1,5 až 2 m, což závisí i na výšce vaší postavy, protože byste se ve skleníku měli cítit komfortně.